Cviky na fitlopte

Cvičenie na fitlopteFitlopta je skvelá cvičebná pomôcka, vďaka ktorej spevňujeme celé telo. Ako to funguje? Nakoľko na nej musíme udržiavať rovnováhu zapájame viacero svalov do cviku a tým posilňujeme celé telo. Navyše je fitlopta ľahko dostupná a celé cvičenie z posilňovne môžete presunúť do vašej obývačky. Je určená ako ženám tak aj mužom. Stačí vám správna fitlopta, príjemná hudba na cvičenie, správna zostava svikov a môžete začať s formovaním vašej postavy.

Cviky na brucho

Skracovačky na fitlopte

Na fitloptu si sadnite trochu nižšie pod jej stred. Pri správnej fitlopte by ste mali mať nohy zohnuté do pravého uhla. Ruky dajte za hlavu, prípadne ich prekrížte cez prsia. Začínate pohybom smerom dolu, následne sa pomaly začnite zdvíhajte. Stačí len malý rozsah pohybu, preto si dajte záležať, aby ste cvičili pomaly. Snažte sa držať brucho napnuté počas celého cvičenia. Fitlopta by sa pri cvičení nemala hýbať! Opakujte 3 série po 15 opakovaní.

Cvičenie bočných brušných svalov

Vytáčaním hrudníka pri cvičení sed ľah na fitlopte smerujte ľavým lakťom k pravému kolenu a naopak.

Sklápačky s fitloptou

Pri tomto cviku musíte použiť aj podložku na cvičenie (prípadne aj bez nej). Ľahnite si na podložku. Fitloptu si dajte medzi chodidlá a ruky vzpažte. Začnite naraz zdvíhať ruky aj nohy. V konečnej polohe sa rukami dotknite fitlopty. Vydržte čo najdlhšie.

Cviky na hrudník

Kľuky na fitlopte

Ľahnite si na brucho na fitloptu a pomaly ju dostaňte pod špičky nôh. Dlane rúk nastavte na šírku ramien a môžete začať s kľukmi. Tento cvik je možné vykonávať aj tak, že nohy budete mať na špičkách na zemi a kľuky budete vykonávať na fitlopte. Nevýhoda tejto varianty je že ak sa vám potia ruky je ťažké vykonávať kľuky z dôvodu zošmyknutia z fitlopty.

Stláčanie fitploty

Tento cvik je radený medzi jednoduchšie. Zoberte fitloptu medzi ruky a snažte sa ju stláčať. Stlačenie opakujte minimálne 20-krát.

Benchpress na fitlopte

Na fitloptu si ľahnite tak, aby ste ju mali v medzi lopatkami na chrbáte. Hlava, krk a horná časť trupu by mala ležať na fitlopte. Ramená, trup a kolená by mali byť v jednej rovine, rovnobežne s podložkou. Vezmite si do rúk fitness činky a predpažte ruky. Skrčte lakte a paže spúšťajte nadol, až pokiaľ sa nedotknú fitlopty. Dôležité je dýchanie, pri pohybe smerom nadol sa nadýchnite. Akonáhle sa jej dotknú, vráťte sa do začiatočnej polohy. Keď sa vrátite do počiatočnej polohy vydýchnite.

Cviky na nohy

Drepy s fitloptou

Tento cvik je možné meniť a upravovať podľa toho ktoré svaly na nohách chcete zapájať. Jednou z možností je chytiť fitloptu medzi ruky a zdvihnúť ju nad hlavu. Nohy rozkročiť do šírky ramien a pomaly klesať dolu. Pri tomto pohybe sa nadýchnuť. Čím nižšie sa dostanete tým lepšie pre vás. Následne sa vráťte do počiatočnej polohy. Vydýchnite. Ľahšia úprava je ak pri smere nadol ruky predpažíte a pri smere nahor opäť vrátite nad hlavu.

Ďalšie cviky na fitlopte:

Nájdete nás aj na facebooku

Tréning pre ženy na chudnutie

 
Product
Cvicenie na fitlopte
Reviewed by

on 2013-08-27
Rating
Summary
Super cviky, odporúčam toto video, tam je všetko..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *