Nie len na dobrú pamäť- Ginko biloba

 

O Ginku ste už určite čo-to počuli. Kto sleduje televíziu, tak už zrejme videl množstvo reklám na ginko bilobu.

Ginko sa považuje za najstarší strom a niekedy je označovaný za živú skamenelinu. Predstavuje jediný živý spojovací článok medzi nižšími a vyššími rastlinami, medzi papraďami a ihličnanmi. Je symbolom dlhovekosti a silnej imunity.

Bez názvu

Listy ginka slúžia ako surovina na výrobu Ginko biloba extraktu, ktorý je momentálne vo svete najpredávanejším rastlinným extraktom vôbec.

Zistilo sa, že výťažok z Ginka obsahuje látky ginkgolides, ktoré sa nenachádzajú v žiadnej inej rastline, čo ho robí jedinečným.

Sú zdraviu prospešné, keďže majú ochranný účinok na bunky ľudského organizmu. Používali ho starí číňania pri pľúcnych chorobách, problémoch kože, na zlepšenie krvného obehu a tiež pri problémoch kože.

Stará čínska medicína lieky z ginka používala už pred 5000 rokmi na liečenie porúch pamäti, porúch koncentrácie, na depresívne stavy, pri závratoch, hučaniach v ušiach, niektorých očných chorobách a bolestiach hlavy.

Ginko má množstvo telu prospešných účinkov

Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak.

Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod. Navyše pomáha pri chorobách priedušiek, pľúc a astme. Ak máte depresie, ginko vie pomôcť aj v tomto prípade, keďže má priaznivý účinok proti depresiám, úzkosti a migréne.

 

Ďalšie liečivé účinky ginka:

• Zlepšuje prekrvenie končatín.
• Zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgových buniek, pamäť a ďalšie mozgové
funkcie.
• Pozitívne pôsobí pri poruchách zraku.
• Pomáha pri problémoch s pečeňou a ľadvinami.
• Odstraňuje pocity únavy a dodá energiu.
• Urýchľuje hojenie rán.
• Má antibakteriálny účinok.

Nové poznatky ukázali, že zoznam chorôb, kde ginko pomáha je oveľa širší.

Odôvodnené je používať preparáty z ginka  všade tam, kde sa vyskytne slabší krvný obeh (studené nohy a ruky, nedostatočný zrak a sluch spôsobený nedostatočným zásobovaním krvou, niektoré poruchy potencie, artritída, reumatizmus atď.

Snáď najvýznamnejšiu ochranu poskytujú preparáty z ginka pred účinkami voľných radikálov pri takých ochoreniach ako je Alzheimerova choroba a prevencia chorôb ako je artérioskleróza, infarkt myokardu, apoplexia – mozgová príhoda a niektoré formy rakoviny.

Preparáty z ginka chránia ľudský organizmus aj pred účinkami znečisteného životného prostredia a pred poruchami, ktoré s tým súvisia (kašeľ, bronchitída, astma, nedostatočná imunita, alergické ochorenia) a poskytujú podporu aj pri strese.

Ginko biloba extrakt sa predáva v lekárňach ako voľno predajný preparát pod viacerými obchodnými názvami.

No ako som už spomenula vyššie známe distribútorské firmy platia veľké peniaze za reklamu to znamená, že za ginko z lekárne si poriadne zaplatíme. Preto volím lepšiu a lacnejšiu formu a to jeho nákup na stránke www.namaximum.sk

Ginko odtiaľto som zložením porovnávala s najznámejšími lekárskymi značkami, ktoré u nás zakúpime. Skonštatovať musím jedno. Nie len, že ginko z namaximum.sk je bezkonkurenčne najlacnejšie, no vo veľa prípadoch má aj vyšší podiel extraktu ginka v tablete.

Ja už mám svoje ginko vybrané a vy?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *