Glutamín, či Glutamínové peptidy?

 

Ak sa venujete cvičeniu, určite ste už počuli o esenciálnej

aminokyseline L-Glutamín.

IMG_5187

Glutamín je najčastejšie sa vyskytujúca aminokyselina vo svaloch,  pre ich rast je táto aminokyselina nevyhnutná.

Glutamín je pre nás veľmi dôležitý. Zabezpečuje antikatabolický stav, teda zabraňuje rozpadu svalov a tiež podporuje produkciu rastového hormónu. V období stresu, čo je pre svaly tréning, či počas chorôb svaly a náš imunitný systém potrebujú toľko glutamínu, že telo samotné nedokáže túto potrebu vykryť a preto je potrebné glutamín doplniť.

No dnes si povieme niečo o Glutamínových peptidoch.

Glutamínové peptidy sú jednou z najúčinnejších foriem pre doplnenie známej  aminokyseliny L-Glutamín. Peptidy sú o 80% lepšie a rýchlejšie vstrebateľné, než klasický glutamín. Jeho koncentrácia v svalových bunkách je nevyhnutná pre regeneráciu svalstva a jeho udržanie vo anabolickej fáze. Ak príde k vyčerpaniu zásob energie, glutamín ich dokáže nahradiť a chrániť svaly pred devastáciou.

Glutamínové peptidy sú užívané športovcami práve kvôli potlačeniu svalovej únavy po náročných tréningoch. Peptidy sú prirodzené látky, ktoré umožňujú organizmu lepšie využiť vyššie dávky glutamínu. Na rozdiel od glutamínu sú glutamínové peptidy oveľa stabilnejšie a ich výhodou je, že sú ľahko stráviteľné a rýchlejšie vstrebávané ako iné formy. Pravidelné užívanie zlepšuje celkové zdravie a urýchľuje regeneráciu.

Prečo siahnuť po Glutamínových peptidoch ?

  • Glutamínové peptidy sú najúčinnejšia forma pre suplementáciu L-Glutamínu
  • Sú nevyhnutné pre chod anabolického metabolizmu
  • majú antikatabolický účinok
  • dodávajú energiu počas výkonu
  • podporujú zvýšenie hladiny rastového hormónu
  • pomáhajú odstraňovať únavu a depresiu
  • posilňujú imunitu

 

Ak chcete Glutamínové peptidy telu dopĺňať v tej najčistejšej forme a prekvapujúco za najlepšiu cenu na trhu, nájdete ich na www.namaximum.sk, kde ich nakupujem aj ja. J

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *