Arthro max – Nová kĺbová výživa je na trhu

 

2538723_304-304-trueBolesti kĺbov sú veľmi častým problémom najmä strednej a staršej populácie. Čoraz častejšie sa však stretávame s problémami kĺbov aj u mladších ľudí, najmä športovcov.

Ako predchádzať bolestiam kĺbov:
–    Základom je pravidelný pohyb. Najlepšie je plávanie, pretože vo vode kĺby nie sú namáhané tak, ako pri inom športe.
–    Veľmi dôležitá je redukcia nadváhy, nadmerná hmotnosť kĺby veľmi zaťažuje.
–    Pestrá strava obsahujúca kvalitné bielkoviny a rastlinné tuky. Vhodné sú nenasýtené mastné kyseliny typu omega 3 , vápnik, horčík, stopové prvky ako mangán, meď a vitamín C.
–    Preventívna konzumácia  kĺbovej výživy, ktorá pomáha regenerovať kĺbovú chrupavku pri záťaži, po úraze a pri prirodzenom opotrebovaní kĺbov vekom.

Výživové doplnky a prípravky kĺbovej výživy majú význam pri začiatočnej fáze ochorenia, keď sú schopné podporiť regeneráciu chrupavky. Dobrými pomocníkmi sú v pokročilom štádiu, keď spomaľujú postup ochorenia. Tu je dôležité trpezlivosť a dlhodobé používanie minimálne tri mesiace vo forme kúr 2x ročne, najlepšie na jar a na jeseň.

Mňa dávnejšie veľmi trápila bolesť kolena a aj ramena, s týmto mi úplne pomohla kĺbová výživa od www.namaximum.com. Po jej minutí a ako prešiel čas, som chcela preventívne ďalšiu a keďže som s poslednou kĺbovkou bola veľmi spokojná a svoje zarobené peniažky nie som ochotná nechávať v predražených lekárňach, klikla som si znova na túto stránku a natrafila tam na novú kĺbovú výživu už aj v tabletovej forme.

Volá sa Arthro max.

Arthro max sa skladá z najdôležitejších zložiek, ktoré sú potrebné pre zdravie kĺbov a to Glukosamín sulfát, chondroitin sulfát, MSM , nechýba v nej ani vitamín C.

Aké majú tieto zložky vlastnosti?

 • Glukosamín sulfát je potrebný všade tam, kde je poškodená chrupavka, šľachy, väzy alebo chrbticová platnička, je to prirodzená látka pre obnovu poškodenej chrupavky, látka na obnovenie poškodených šliach, väzov a platničiek,
  Zmierňuje bolesti v kĺbe. zlepšuje funkciu kĺbu, glukosamín sulfát priamo podporuje tvorbu látky nevyhnutnej pre obnovu činnosti kĺbu, pôsobí protizápalovo (brzdí tvorbu voľných kyslíkových radikálov a chráni chrupavku) .
  Výrazne zlepšuje hybnosť a zmierňuje bolesti u pacientov s gonartrózou ,
  spomalenie postupu osteoartrózy – glukosamín je prirodzená látka proti osteoartróze.
  Jej priaznivý účinok sa prejavuje aj pri postihnutí medzistavcových platničiek.

 

 • Chondroitín sulfát blahodarne pôsobí na zranené alebo poškodené kĺby. Obmedzuje rozpad kĺbovej chrupavky, ku ktorému dochádza prirodzeným procesom namáhania a starnutia a podnecuje rast nového chrupavkového tkaniva. Chondroitín sulfátom sa zvyčajne odstraňuje bolesť kĺbov a s nimi spojené zápaly kĺbov. Ďalej je používaný ako doplnok pri artróze a tiež reumatických zmenách.

 

 • MSM (Metyl-Sulfonyl-Metán) je výborným zdrojom organickej síry, ktorá vylepšuje zdravie kĺbov a svojím protizápalovým efektom podporuje ich regeneráciu. Spoločným užitím MSM a iných účinných produktov podporujúcich zdravie kĺbov, sa dajú docieliť ďalšie pozitívne výsledky. Spoločné použitie MSM s glukosamínom a chondroitínom má synergický efekt. Ich kombináciou je možné dosiahnuť lepšie posilnenie kĺbov a zmiernenie bolestí v nich.

 

 • Vitamín C je pre nás veľmi dôležitý. V kĺbovej výžive môže chrániť proti strate chrupavky a má anti-oxidačné vlastnosti, ktoré zabraňujú poškodeniu kĺbov voľnými radikálmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *