Konopné semienka

 

V dnešnom článku si povieme niečo viac o potravine, ktorú veľmi obľubujú najmä vegetariáni a vyznávači zdravého životného štýlu. Dnešnou témou sú konopné semienka, ich množstvo skvelých vlastností zaujme určite aj Vás.

Konopné semená sú ideálnym doplnkom. Majú vyššiu koncentráciu živín ako sója a môžu byť plnou bielkovinovou náhradou za mäso. Výnimočné sú tým, že obsahujú kompletné bielkoviny. Sú významným zdrojom viacerých vitamínov a minerálov ako vápnik, horčík, železo a vitamín E.

Tiež obsahujú stopové prvky ako chróm, jód, striebro a líthium.

Konopné semená dokonca zaisťujú prísun materiálu potrebného k vytvoreniu gamma globulínov, ktoré tvoria imunitu.

Obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré sú ideálne pre stavbu svalovej hmoty, a teda sú vhodné pre športovcov. Navyše obsahujú aj aminokyselinu methionín, ktorá je súčasťou živočíšnych bielkovín.

Zaujímavosťou je, že neobsahujú žiadne pesticídy, keďže hmyz rastlinu nenapáda.

Konopné semená obsahujú množstvo omega 3, 6 a 9 nenasýtených mastných kyselín a už 30g semien pokrýva ich odporúčanú dennú dávku.

Výhody konopných semien :

  •  Je to kvalitná prírodná bielkovina s kompletným zložením aminokyselín
  • Podporujú tvorbu svalovej hmoty
  • Vysoký obsah omega 3,6,9 kyselín
  • Pomáhajú pri detoxikácii
  • Neobsahujú lepok a preto sú vhodné aj pre ľudí trpiacich celiakiou
  • Podporujú imunitu a správnu funkciu pečene i obličiek

 

Konzumácia konopných semien :

Semienka si môžete pridávať takmer všade. Napríklad do šalátov, jogurtov, vločiek. Mleté semená sú skvelé ako náhrada múky, či už na obaľovanie mäsa alebo ako múka na chlieb, či zdravé koláče. Ich rozdrvením sa získava kvalitný olej, ktorý sa využíva najmä v studenej kuchyni.

Ak máte nelúpané semená, je ideálne šupku vždy odstrániť, napríklad namočením semien na noc do vody, keďže šupka nie je pre konzumáciu príliš vhodná.

Ja si konopné semienka kupujem už olúpané a v bio kvalite na stránke www.namaximum.sk a určite ich odporúčam vyskúšať aj vám, napríklad aj len ak sa vám nechce na večeru pripravovať si mäso do šalátu, konopné semienka ho skvelo nahradia a večera je hotová za pár sekúnd. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *