Spirulina? Pomôže pri chudnutí.

 Počuli ste už niečo o Spiruline?

Je to zatiaľ pomerne neznámy pojem no postupne sa  spomína stále častejšie.

Ja som tento názov prvý krát počula od svojej babky, ktorá je lekárnička a tiež veľká bylinkárka. Na spirulínu som odnej počula veľa chvály, atak som sa onej rozhodla niečo naštudovať.

Spirulina  je riasa . Je jedným z najbohatších zdrojov antioxidantov a vitamínov. Je to prírodný produkt s dokonalou výživovú hodnotu

 

Obrovský zdroj živín a energie

Spirulina (Arthrospira plantensis) je mikroskopický multi-bunkový špirálovitý mikroorganizmus, jeden z prvých a najjednoduchších foriem života aké existujú na Zemi viac ako 500 miliónov rokov.

Význam spiruliny pri chudnutí

Spirulina sa zaraďuje medzi najúčinnejšie prírodné prostriedky na podporu chudnutia. Táto riasa je koncentrovaným zdrojom aminokyselín, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do krvného riečišťa. Hypotalamus v našom mozgu vysiela signály hladu práve v tom okamihu, keď v krvi klesne hladina cukrov a aminokyselín.

Spirulina je užitočná najmä pri nízko kalorických diétach ,vďaka jej vysokej nutričnej hodnote a nízkym obsahom kalórií. Často sa stane, že sa pri redukčných diétach ľudia stravujú nedostatočne. Strava, ktorú prijímajú neobsahuje potrebné množstvo živín a minerálov, ktoré organizmus potrebuje. Práve pre doplnenie všetkých potrebných živín je vhodné zapojiť Spirulinu do svojho diétneho jedálnička. Jej pravidelný prísun podporí aj tráviaci systém a pravidelné vylučovanie.

Spirulina je tiež vynikajúca ako doplnok stravy pre športovcov. Zabezpečuje prísun esenciálnych aminokyselín, vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov, ktoré podporujú celkový energetický metabolizmus.

Bolo robených veľa vedeckých výskumov, ktoré preukazujú nasledovné benefity užívania Spiruliny

  • Stimuluje imunitný systém a zvyšuje vitalitu (úroveň energie)
  • Zlepšenie odolnosti voči infekciám a vírusom
  • Priaznivo pôsobí pri boji proti rakovine
  • Pozitívne vplýva na zníženie cholesterolu a krvného tlaku
  • Podpora tvorby červených kviniek
  • Pozitívne vplýva na fungovanie čriev a tráviaceho ústrojenstva
  • Detoxikácia
  • Vyvažovanie pH organizmu
  • Pozitívne vplýva na uvolnenie artritídy

 

Sprilulinu kúpite za bezkonkurenčné ceny na www.namaximum.sk

Autor : Lucka Žuffová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *