Ktorá je najlepšia diéta, s ktorou najviac schudnete?

Najlepšia diétaTop 5 diét sveta, ktorá je tá najúčinnejšia a najlepšia diéta? Otázka ktorú si položili všetci, avšak načo skúšať keď si môžete vybrať. Tu je porovnanie kladov a záporov jednotlivých diét.

 

1. Dukanova diéta

Diéta, ktorá sa zameriava na menej sacharidov a viac bielkovín. Stravovací plán ma 4 fázy. Začína tým, že zakáže zeleninu a skoro všetky tuky, behom ďalších troch fáz sú tieto zložky postupne pridávané späť do Vášho jedálnička.

KLADY: Počas prvej fázy by ste mali spozorovať zreteľný úbytok váhy. Ideálne je, že neexistuje žiadny limit schválených potravín. Štvrtá fáza je vlastne odporúčaným zdravým životným štýlom, pri ktorom sa  nemusíte obávať počítania kalórii.
ZÁPORY: Nakoľko v počiatočnej fáze úplne vyradíte ovocie a zeleninu z Vášho jedálnička môže nastať situácia, že budete mať nedostatok vitamínov.

 

2. GI diéta

Je to diéta, pri ktorej schudnete rýchlo a s minimálnou námahou, baviac budete môcť konzumovať sacharidy a zároveň na rozdiel od iných diét budete plný energie.

KLADY: GI (glykemický index) rozdeľuje potraviny do červenej, žltej a zelenej kategórie, takže môžete sledovať, ktoré potraviny sú pre Vás najlepšie. Môžete tiež jesť toľko zelených potraviny, koľko len chcete, všetky totiž uvoľňujú energiu pomaly.

ZÁPORY: Potraviny s nízkym glykemickým indexom môžu často mať celkom vysoký obsah tuku. Niekedy je celkom ťažké zistiť GI niektorých potravín.

 

3. Cambridge diéta

Diéta je založená na konzumácii instantných polievok, kokteilov, kaše a tyčiniek, ktoré sú obohatené o minerály, vitamíny a ďalšie živiny. Povolené sú iba prípravky presne určené  a  upravené pre Cambridge diétu, čerstvé potraviny sa jesť nesmú. Každá porcia obsahuje 138 kcal.

KLADY: K dispozícii je celá rada instantných “jedál”, budete mať podporu odborníkov a schudnete aj 8 kilo za mesiac. Diéta Cambridge, je ale vhodná, len pre disciplinovaných ľudí. Pri tejto diéte je schudnutie skoro 100% zaručené.

ZÁPORY: Vysoké náklady na jedlá určené pre túto diétu. Ľuďom môže vadiť veľmi nízky obsah kalórii, na čo si ich telo nemusí zvyknúť.

 

4. Alkalická diéta

 

Ak ste fanúšikom ovocia a zeleniny tak alkalická diéta je pre Vás tou správnou voľbou, Plán sa zameriava na kyslosť potravín snaží sa udržať telo na určitej Ph hladine.
KLADY: Vynikajúca diéta pre vegetariánov, je plná potravín prospešných pre telo. .

ZÁPORY: Obmedzením potravín, ako sú mliečne výrobky, mäso, ryby z jedálničku, môže nastať situácia, že skoro z stratíte záujem a budete mať snahu konzumovať “zaujímavejšie” jedlo.

 

5. Stredomorská diéta

Jej cieľom nie je ako pri ostaných diétach rýchlo schudnúť, ale  jej cieľom je zdravie a dlhovekosť. V prvom kroku je dôležité, aby jedálnicek obsahoval veľa zeleniny, nahradiť červené mäso rybami a morskými plodmi. Každodenný pohár červeného vína je skoro nutnosťou.

KLADY: Je vedecký dokázané, že stredomorská strava znižuje výskyt neurodegenera­tívnych ochorení ako sú Alzheimerova a Parkinsonova choroba a účinne pomáha v prevencii metabolického syndrómu. Poskytuje ochranu proti dvom druhovom cukrovky. Znižuje následky.

ZÁPORY: Žiadne nie sú.

 

Náš Facebook – ďalšie rady a návody

Nezabúdajte že pri chudnutí treba cvičiť pre dosiahnutie želaného výsledku rýchlejšie napríklad tento tréning:

http://chudnutiedieta.sk/treningovy-plan-pre-zeny-na-chudnutie/

 
Product
Porovnanie diét
Reviewed by

on 2013-08-22
Rating
Summary
Veľmi dobré porovnanie, ľahšie rozhodovanie, už len začať :-D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *