Čo je to ZMA ?

 

Čoraz viac sa k nám dostávajú informácie o modernom výrobku ZMA, čo to teda  je ?

ZMA  je vedecky navrhnutý minerálny komplex. Obsahuje zinok, magnézium a vitamín B-6. Sú to všetko prírodné zložky, ktoré v takomto zložení napomáhajú najmä zvyšovaniu hladiny anabolických hormónov u

IMG_5175športovcov.

Štúdie preukázali, že suplementácia zinku a magnézia v správnom pomere môže zvyšovať hladinu testosterónu, a to až o 30 %. Preto niet divu, že kulturisti celého sveta poukazujú na dosiahnutie lepších výsledkov s užívaním ZMA.

Ďalšou výhodou jeho užívania je lepší spánok.

Mnoho užívateľov, ktorí nemohli spávať hlboko, si pochvaľujú zlepšenie kvality spánku.

ZMA by sa preto malo užívať 30-60 minút pred spaním.

Pre koho je vhodné užívanie ZMA ?

Jednoznačne  pre každého cvičenca, ktorý chce dosiahnuť lepšie silové výkony a rast svalovej hmoty. Najmä športovci často trpia nedostatkom zinku, magnézia a vitamínu B-6.

Účinky ZMA:

  • zlepšuje regeneráciu svalov po náročnom tréningu
  • zvyšuje hladinu testosterónu a rastového faktoru IGF-1
  • zlepšuje zaspávanie a kvalitu spánku
  • zlepšuje tréningovú koncentráciu a vytrvalosť

Zinok – má mnoho priaznivých účinkov na zdravie človeka. U silových športovcov sa teší obľube vďaka jeho priaznivým účinkom voči boji proti únave, zlepšuje imunitu, napomáha pri regenerácií tkanív a podieľa sa na správnom vývoji a chode rozmnožovacích orgánov.

Magnézium – je veľmi dôležitý prvok. Magnézium potrebuje každá bunka ľudského tela. Podieľa sa na stovkách biochemických procesoch v ľudskom tele. Udržiava správnu funkciu svalov a nervov, pravidelný rytmus srdca a pevné kosti. Nepostrádateľný je pri syntéze proteínov, čo ocenia najmä siloví športovci a kulturisti.

Vitamín B6 – hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek a pri vývoji kostry. Jeho nedostatok má negatívny vplyv na imunitný systém, rast a udržanie svalov.

ZMA nájdete v perfektnej kvalite a za bezkonkurenčne najnižšiu cenu na  stránke www.namaximum.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *