Richard Šimonič – Prekážky ma nezastavia.

 

 

Starosta:

Richarda som spoznal ako nášho zákazníka, ktorý ma prekvapil svojím príbehom a silnou motiváciou nevzdať sa za žiadnu cenu. Rozhodol som sa s Vami podeliť o tento Richardov skutočný príbeh.

Richard poďme pekne od začiatku, kedy si sa dostal k športu?

12048916_455930671260209_1268512482_n (1)

Richard:

 

Športu sa venujem prakticky od detstva. Na základnej škole v 5. triede som začal aktívne chodiť na zápasenie, ktorému som sa venoval asi 2 roky. Prišli nejaké zdravotné problémy a k zápaseniu som sa už nevrátil. Začal som sa venovať len kondičnému posilňovaniu. Na strednej škole ma oslovil kick box, ktorému som sa venoval asi 3 roky.

Starosta:

Tak si sa venoval športu od detstva, predpokladám, že si okúsil aj iné športy, no týmto si sa venoval asi najviac.

Richard:

Presne tak, venoval som sa rôznym športom, napríklad aj orientačnému behu, čo bolo pre mňa dosť zaujímavé. No tieto športy čo som spomenul, tým som sa venoval najviac. Neskorej som sa venoval aj Thajskému boxu plus posilňovňa.

Starosta:

Viem, že o tom moc rád nevravíš, no so športom si zrazu prestal, povieš o tom niečo?

Richard:

Začal som mať zdravotné problémy, bolesti hlavy čo som nejak moc vážne nebral, no keď som už aj odpadol, cítil som že to bude niečo vážnejšie. Začal som chodiť po lekároch a rôznych vyšetreniach. Zrazu sa mi zrútil celý svet, diagnóza: nádor na mozgu, čo ma veľmi psychicky zlomilo. Čakala ma operácia a veľa kontrol.

Starosta:

To je veľmi nepríjemné, myslím, že aj Tvoj život sa zmenil a aj pohľad na svet.

Richard:

To je pravda, začal som si viacej vážiť život a užívať si každú peknú chvíľu. Tešiť sa aj z maličkostí. Viem sa v dnešnom uponáhľanom svete zastaviť a vychutnať si radosť s ľudmi, ktorých mám rád.

Starosta:

Som rád, že to celé takto dopadlo. Viem, že momentálne už zase športuješ.

Richard:

Keď som sa uzdravil začal som znova chodiť do posilňovne. Bol som sa pozrieť aj na kulturistickú súťaž, ktorá ma oslovila. Konzultoval som to aj s lekármi. Samozrejme vravím o naturálnej čistej kulturistike. Myslím zdravá strava, doplnky ozaj čisté, naturálne a tréning som si tiež upravoval podľa svojich možností.

Jednoducho zdravý životný štýl. Zostal som prekvapený ako moje telo začalo reagovať keď som mal ozaj kvalitnú stravu. Po určitej dobe som mal záujem skúsiť nejaké doplnky. Hľadal som na internete niečo kvalitné no zase aj cenove prístupné.

Našiel som Vašu značku Natural Nutrition. Môžem povedať, že som zostal milo prekvapený, ako cenou, tak aj kvalitou. Vaše doplnky užívam doteraz a určite budem aj naďalej. Dokonca aj s lekárom som to konzultoval a Vaše doplnky mi schválil, že ich môžem bez problémov užívať.

Starosta :

To ma teší a mám radosť. Prejdime teraz k Tvojmu súťaženiu.11880159_10204878657513616_1730405238_n

Richard:

Tak keď som mal výsledky chcel som skúsiť aj nejakú súťaž. V tomto smere mi dosť pomohol klub Briela. Rozhodol som sa ísť na súťaž 9.5.2015 na Iron gym cap – kategória nováčik muži. Štartovalo tam 8 pretekárov, skončil som tam na 7. mieste, čo nie je nič moc, no bola to moja prvá súťaž a nečakal som že zvíťazím. Dosť ma prekvapilo, keď sa robila dopingová kontrola, jeden závodník bol pozitívny, čiže som postúpil na 6 miesto. Vôbec som nečakal, že aj na takejto súťaži sa stretnem s dopingom, je to smutné.

Starosta:

Tak ja vidím úspech už len v tom, že si sa odhodlal a postavil si sa na pódium. Mimo to si zistil aké si mal slabiny a kde treba viacej zapracovať.

Richard:

Presne, prehodnotil som situáciu a zvolil som si stratégiu ako ďalej. Kulturistika ma baví, no nie je to môj jediný cieľ. Mám aj iné záujmy a chcem si život užívať, napríklad rád chodím na ryby.

Na ďalšiu súťaž pôjdem asi neskôr, ako som spomínal idem naturálne a zmeny idú pomalšie. Chcem sa ozaj dobre pripraviť, nejde mi ani tak o to či vyhrám, skorej chcem aby som bol so sebou spokojný ja a ľudia čo ma poznajú.

Väčšinou som si všetko zostavoval sám a občas mi poradili priatelia a známi tréneri, ktorých som poznal, za čo som vďačný.

Chcem sa poďakovať aj mojej rodine, ktorá ma ozaj podržala a veľmi si to vážim.

Tak tiež Natural Nutrition za pomoc v príprave s doplnkami.

Viem, že môj príbeh je obyčajný, no chcel som Vám týmto článkom povedať, aby ste sa nikdy nevzdávali, šli si za svojím snom a aj keď sa to na prvý krát nepodarí, nevzdávajte to, určite sa to raz podarí.

Starosta:

Tak isto Ti aj ja držím palce.

11868806_10204878657553617_1813466687_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *